środa, 12 06, 2024

Wolne miejsca

Warunki mieszkaniowe


Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie jest domem dla osób przewlekle somatycznie chorych i z odziałem dla osób psychicznie chorych. W " Domu może mieszkać na stałe 196 osób, które przyjmowane są do placówki na podstawie decyzji wydanej przez PCPR.

Mieszkańcy mają do dyspozycji pokoje trzyosobowe i dwuosobowe. W każdym pokoju jest balkon i łazienka, jest także sygnalizacja przyzywowa do dyżurki pielęgniarskiej i alarmowa sygnalizacja przeciwpożarowa.

Jest wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych – osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą bez przeszkód dotrzeć do każdego miejsca w Domu.

Ogromną zaletą DPS jest jego położenie - z dala od ruchu miejskiego, pośród zieleni lasu, można cieszyć się ciszą i zdrowym powietrzem.

Mieszkańcy otrzymują trzy podstawowe posiłki dziennie – śniadanie, obiad i kolację. Mogą także w dowolnym czasie otrzymać dodatkowy posiłek, gdy będą czuli taką potrzebę. Posiłki przygotowywane są przez pracowników kuchni DPS i są zróżnicowane w zależności od diety jaką mieszkaniec ustala z lekarzem. Może to być np. dieta cukrzycowa, lekkostrawna, wątrobowa czy dla osób mających problemy z jedzeniem – rozdrobniona. Posiłki nasi podopieczni mogą spożywać w jadalni lub w pokoju.

Odzież osobistą jak również pościel utrzymują w czystości pracownice pralni, zaś o czystość w pokojach (sprzątane są codziennie) dbają panie pokojowe.